Gezi

Bursa’nın Saklı Cennetlerinden: Gölyazı Köyü

Gölyazı

Bursa‘nın küçük köylerinden biri olan Gölyazı sevimli bir kasaba. İçine girdiğiniz an insanların samimiyetini ve havanın temizliğini fark ediyorsunuz. Bu da bize az insan çok huzur ilkesine inanmaktan başka seçenek sunmuyor açıkçası. Yol kenarlarında marmelat satan, gözleme açan teyzelerden sandal turu yaptıran abilere kadar hepsi o kadar samimi ve içtenler ki, bir an akrabalık var mı diye düşünüyorsunuz.

Gölyazı

Gölyazı

Ağacın içinden akan suyuyla ün salmış Ağlayan Çınar‘ın suyunun kurumuş olması bizi hayli üzdü fakat yine de o kadar eski bir ağacın hala orada oluşu herkesi hayran bırakıyor.

Gölyazı aziz pantelimon kilisesi

Gölyazı aziz pantelimon kilisesi

Önce bir kasabayı gezin, dağına taşına tırmanıp bir de oradan görün Gölyazı’nı. Her haliyle güzel ya zaten, orası ayrı. Bu süreçte yorulmuş olacaksınız ki güzel ve huzur dolu bir sandal turu yapabilirsiniz. Kısık bir müzik ve esen hafif rüzgarın eşliğinde manzaranın tadını çıkarın. Öyle ki, sandalı kullanan kişilerin muhabbeti bile yeterli olacaktır. Göldeki nilüferlerin açtığını görmek isterseniz nisan mayıs gibi gidebilirsiniz.

Gölyazı Balıkçı

Gölyazı Balıkçı

Ve sonrasında acıkırsanız oradan bir balık yemeden gitmeyin derim. Üstelik aşçılar o kadar sevimli ki sizi anne şefkatiyle karşılıyor ve memnun olmanız için ellerinden geleni yapıyor.

Gölyazı Ağlayan Çınar

Gölyazı Ağlayan Çınar

Havanın temizliği mi dersin, doğanın güzelliğiyle kasabanın sakinliği mi, insanların samimiyeti mi yoksa yemeklerinin güzelliği mi… Güzelsin Gölyazı.

İyi yolculuklar!

Sizin Düşünceniz Nedir?